bursa tinyhouse

Tiny house, geçici bir ev olarak kullanılabilir veya kalıcı bir konut olarak kullanılabilir. Bütçeye ve sahibinin tasarım tercihlerine bağlı olarak birçok farklı malzemeden küçük bir ev yapılabilir. Tiny house, kendi kendine yeten bir konut birimi biçimi olarak tanımlanır. Genellikle küçüktürler ve küçük bir arsa üzerine inşa edilebilirler. Buradaki fikir; bir evde yaşamak için maliyet, alan ve bakım gereksinimlerini azaltmaktır. Genellikle evinden veya apartman dairesinden farklı bir şekilde yaşamak isteyen kişiler tarafından kullanılırlar.

BURSA TİNY HOUSE odağında, küçük evlerin sürdürülebilir olduğu ve bu felsefeye göre bir hayat yaşamak isteyenlerin minimalist konseptlerden yana olduğu anlayışıyla ev inşa edilir. Ayrıca, minimalist bir yaşam tarzının yerleşik bazı faydaları da vardır; gereksiz alanlara ve aşırı dekorasyona gerek yoktur. Ayrıca, kısa sürede inşa edilebilen, bahçecilik gibi faaliyetlerde bulunmak için uygun alanlara kurulan bir evdir.

Tiny House Ev Modelleri

Özgürlük duygusu, bu toplumdaki diğer kişisel arabalar veya evlerle elde edilebilecek bir duygu değildir. Tiny house modelleri sadece uygun fiyatlı olmakla kalmaz, aynı zamanda optimal bir yaşam standardı sağlar. Minik evinize kesinlikle aşık olacaksınız ve orada istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Küçük evler tasarlama ve inşa etme deneyiminiz yoksa o zaman en iyi tasarım fikirleri hakkında tavsiye almak için her zaman profesyonel firma yardımı alabilirsiniz. Bu sayede firma tarafından eviniz en kısa sürede hazırlanır. Minik evler, yaşam alanı, ofis hatta ev olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanıyor. Bu evler sadece uygun fiyatlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda size ancak mümkün olan özgürlüğü de sağlıyor. BURSA TİNY HOUSE modelleri kapsamında pek çok farklı ev modelinin inşa edilmesi ve kullanılması mümkündür. Estetik ve kullanışlı tasarımlar ile oldukça kaliteli yaşam alanları elde ediliyor.

Mobil Tiny House Çeşitleri

İnsanların bir yere bağlı kalmayı sevmediği durumlarda tiny house fazlasıyla ön plana çıkıyor. Mobil tiny house olarak adlandırılan ev modeli istenen yere taşınabilmesi ile ön plana çıkıyor. Bu evler aynı zamanda tekerlekli ev şeklinde de adlandırılıyor. Bunun yanı sıra karavan ev olarak bilindiği de söylenebilir. Çekici bir araç ile farklı noktalara taşınması mümkündür. Bu sayede artık tatile evinizi götürmeniz mümkün oluyor. Farklı alanlarda yaşamayı seven kişiler evlerini doğa içerisine taşımak istediklerinde ya da farklı bir yerde yaşamak istediklerinde BURSA TİNY HOUSE sayesinde bunu yapabiliyor.

Tiny House Nasıl Yapılır?

Tiny house, alanında uzman firmalar tarafından yapılan bir ev modelidir. Bu evlerin yapımı için hem uzman bir mimar ekibi hem de profesyonel ekipmanlar ve teknik bilgi gerekir. Bu kapsamda da mutlaka alanında uzman bir firmayı tercih etmeye özen gösterilmelidir. Genel olarak bu evlerin üretiminde hem hafif hem de dayanıklı bir duvar malzemesi kullanılır. Bu sayede de olumsuz hava koşullarına daha iyi bir şekilde dayanabilir. Aynı zamanda hem çatı hem de yalıtım için de uygun malzemeler kullanılmalıdır. Profesyonel mimarlar ve personeller tarafında bu konuda en doğru ekipman ve malzemelerin kullanılması sağlanır. Yapım aşamasında kullanılan malzemelerin çevreci bir yaşama uygun olmasına dikkat edilir. BURSA TİNY HOUSE, sabit bir noktada ya da tekerlekli olarak inşa edilebilir. Kullanıcının isteğine göre evin taşınması istenirse mobil modeller tercih edilir. Ancak tek bir noktada durması istenen küçük evler sabit olarak tasarlanır.

Tiny House Maliyeti Nedir?

Tiny house ile ilgili en fazla merak edilen konulardan bir tanesi maliyeti oluyor. Genel olarak uygun maliyetli yapılar olmasına karşın inşa edilen eve göre ücretler değişiyor. Çünkü evler hem boyut hem de özellik açısından farklı olabilir. Aynı zamanda BURSA TİNY HOUSE maliyetine etki eden unsurlardan birisi ise tasarımdır. Firmamız tarafından sizlere her zaman uygun fiyatlar ile hizmet veriliyor ve birbirinden farklı tiny house modellerinden yararlanma imkanı sunuluyor.

Tiny House Tasarımları

Alanında uzman mimarlar ve personeller ile istediğiniz bütün tiny house tasarımlarının inşa edilmesini sağlarız. Firmamız tarafından sunulan hizmetler doğrultusunda hem kaliteli hem de şık evler yapılır. BURSA TİNY HOUSE hizmetlerimiz kapsamında oldukça farklı tasarım çeşitlerimiz bulunuyor. Bu sayede de zevklerinize uygun tiny house tasarımlarını firmamızda bulabilirsiniz.